AudioGuide dla Muzeum Narodowego w Krakowie

Zaufało nam Muzeum Narodowe w Krakowie, zlecając wykonanie aplikacji mobilnej, która z założenia ma być alternatywą dla klasycznych urządzeń typu audioguide.

Ponadto, możliwość odtwarzania kolejnych kroków wystawy, bezpośrednio ze swojego smartfona ma na celu podnieść poziom bezpieczeństwa w dobie pandemii.

Kilka słów o samej aplikacji.

Założeń było kilka:

  • aplikacja na smartfony z systemem Android oraz iOS,
  • odtwarzanie plików audio wystawy,
  • wystawa w > 1 języku,
  • możliwość zmiany języka aplikacji "w locie", niezależnie od ustawień smartfona,
  • pliki audio wystaw pobierane z zaplecza, co miało na celu ograniczenie rozmiaru aplikacji w sklepach Google Play oraz AppStore (zwiedzający może wybrać wystawę oraz pobrać zawartość zgodnie z preferencjami językowymi).

Zajęliśmy się projektem interfejsu aplikacji, implementacją, przygotowaniem oprogramowania umożliwiającego pobieranie plików z zaplecza serwerowego, które przygotował klient oraz publikacją w "sklepach" Google oraz Apple.

Bazując na wymaganiach oraz sporządzonej specyfikacji, wybór technologii w naszej ocenie był jeden: Flutter SDK. Jest to technologia umożliwająca wytwarzanie aplikacji 'hybrydowych' - piszemy jeden kod, a w efekcie otrzymujemy oprogramowanie na smartfony z Androidem oraz iOS.

Skraca to czas wytworzenia aplikacji co przekłada się na finalny koszt.

Efekt naszej pracy najlepiej sprawdzić wybierając się do Muzem Narodowego w Krakowie na wystawę: Geniusz Baroku Szymon Czechowicz.

Aplikację można znaleźć w Google Play oraz AppStore pod hasłem: "Szymon Czechowicz" lub "MNK AudioGuide".

Zapraszamy do współpracy!